strona główna:// ciekawostki :)
 
Z
E
S
P
Ó
Ł

My Dying Child - tak brzmiała pierwotnie nazwa zespołu. Gdy powstawał MDB, muzycy mieli do wyboru dwie nazwy: My Dying Bride lub właśnie My Dying Child. Którą nazwę wybrali, wiadomo...

Pierwszym utworem napisanym przez My Dying Bride był Vast Choirs - oryginalnie nagrany na taśmie demo "Towards the Sinister", później umieszczony na LP "As the Flower Withers".

Debiutancki koncert MDB odbył się na scenie Shades w Bradford, Anglia. Obok My Dying Bride zagrali m.in. Vomit Drenched Mutilated Corpse, Septic, Shattered Earth. Show miał miejsce 6 grudnia 1990 roku. Zobacz plakat

Alive? to utwór z albumu "Interface" zespołu Dominion, na którym wraz z Michelle Richfield śpiewa Aaron.

Aaron projektuje i wykonuje okładki nie tylko dla MDB. Jest również autorem okładki do singla zespołu Entity (zobacz) oraz składanki Wicked World Compilation (zobacz) wydanej przez Earache Records.

The Light at the End of the World miał być pierwotnie zrealizowany na minialbumie (tak jak "The Thrash of Naked Limbs" czy "I Am the Bloody Earth"), jednak podczas prób urósł do rangi LP, a sam utwór tytułowy był zbyt długi aby go zaśpiewać w całości, dlatego Aaron śpiewa jedynie jego streszczenie. Natomiast Sear Me III wcale nie miał się znaleźć na "The Light...", no może nie w tej wersji. Ten kawałek, wg planów, miał zostać nagrany na czwartej płycie, a na "The Light..." powinna była się znaleźć czwarta albo piąta jego część.

do góry         news'y | nowe na stronie | kontakt | guestbook
© copyright by arus 2000 - 2001