strona główna:// od autora
 
O

S
T
R
O
N
I
E

Po rozległych polach pełnych niewinnie przelanej krwi błąka się okrutny sen... Cała grzeszna ludzkość płacze pod ciężarem nieuleczalnego cierpienia. Panie, uwolnij mnie od tego bólu, pomóż memu złamanemu sercu... Spośród bezlitosnego mroku nie nadchodzi żadne światło nadziei dla zagubionej duszy. Nad pokrytą lodowatym bólem, skrwawioną Ziemią rozpościera się całun nocy, zapomnienia i śmierci...

Jeśli choć raz słuchałe(a)ś My Dying Bride, to takie krajobrazy zapewne nie są ci obce. Członkowie tego brytyjskiego zespołu są obecnie określani mianem Mistrzów klimatycznego gotyckiego Doom Metalu. I nic dziwnego, band narodził się gdy na światowej scenie metalowej panowały ekstremalne gatunki jak death czy black metal; ale MDB swoim nietypowym, jak na ówczesne czasy graniem, rozwinęli przepiękny, awangardowy styl. Oczywiście nie byli jedyni - podobnie zaczynała Anathema. Pisze 'zaczynała', gdyż Cavanagh i spółka również grali doomowo, ale potem odeszli w całkiem inna stronę. Umierająca Panna Młoda, mimo iż w połowie lat 90. odeszła nieco od stylu w jakim zaczynała (m.in. Aaron zrezygnował z growlingów), i mimo że aż połowa pierwotnego składu została zmieniona, to pod koniec stulecia powrócili z "wielkim hukiem" ze swoim "The Light at the End of the World" i udowodnili, że Doom Metal jest wciąż żywy.

Mnie osobiście zespół zafascynował od "pierwszego usłyszenia", a był to album "Turn Loose the Swans", który zrobił na mnie tak ogromne wrażenie, że od tamtego czasu rozkochałem się w tych przepięknych pejzażach. To oddziaływanie było tak silne, że postanowiłem przybliżyć oblicze My Dying Bride większej liczbie osób. Najprostszym, a zarazem najbardziej efektownym sposobem było stworzenie witryny internetowej poświęconej zespołowi. I tak oto powstało "The Lake of Ghosts", które właśnie przeglądacie.

A teraz część konkretna - co można tu znaleźć: najnowsze informacje z życia zespołu (staram się w miarę często aktualizować ten dział); pełną dyskografię obejmującą zarówno albumy jak i demo czy single 7" oraz kompilacje, różnego rodzaju składanki i trybuty; teksty utworów, tabulatury; zdjęcia z koncertów, wywiady, recenzje, relacje i wiele innych mniej ważnych rzeczy, jak linki, tapetki, skiny i takie tam...

Z kwestii formalnych - jeśli często odwiedzasz "The Lake of Ghosts", to najprostszym sposobem na sprawdzenie czy zamieściłem coś nowego jest zajrzenie do działu "Co nowego na stronie?". Aha, jeszcze jedna sprawa - news'y pisane są na podstawie informacji zaczerpniętych z oficjalnej strony band'u i ze strony wytwórni wydającej MDB - Peaceville, oraz ze zródeł własnych :-)

Życzę miłego przeglądania "The Lake of Ghosts"...

Arus

do góry         news'y | nowe na stronie | kontakt | guestbook
© copyright by arus 2000 - 2001